Aralık 5, 2019

MISIR MERCEK ALTINDA !

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), Pazar yelpazesini genişletme kapsamında oluşturduğu hedef Pazar ülkelerinden Mısır’a Ticari Heyet organizasyonu düzenledi.

30 kişilik iklimlendirme heyetine TİM Başkan Vekili ve İSİB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Zeki Poyraz ile İSİB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Metin Duruk başkanlık etti.

TİM Başkan Vekili ve İSİB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Zeki Poyraz, Mısır’da yaşanan duraklama döneminden sonra piyasaların açıldığı bir döneme girildiğini söyledi.

Mısır’da Türk ürünlerine çok ihtiyaç olduğunu belirten Poyraz, “ Türk ürünleri Avrupa standartlarındaki kalitesi ile Mısır’da ilgi görüyor. İki ulus arasındaki yakınlık da bizim açımızdan avantajlı. Burada Mısırlı meslektaşlarımız ile yaptığımız görüşmeler verimli geçti. Türk ihracatçısının bu pazara daha fazla eğilmesi, önem vermesi ve buralarda uzun vadeli çalışmalar yapması gerekiyor” dedi.

Poyraz, Mısır’ın gelişen bir Pazar olduğuna dikkat çekerek, Afrika’nın en büyük 2. Pazarında Türk iklimlendirme ürünlerinin rakiplerine oranla daha avantajlı bir konumda olduğunu, buradaki fırsatların iyi değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti.

Ads.

Benzer Haberler