Ağustos 19, 2019

Trane, XStream su soğutmalı soğutma grubu portföyünü yüksek verimli ve düşük çevresel etkili modeliyle genişletiyor

XStream portföyünün yeni modeli eXcellent, neredeyse sıfır küresel ısınma potansiyeline (GWP) sahip R-1234ze soğutucu akışkan kullanımıyla olağanüstü verim sunuyor ve güncel F-Gaz yönetmeliği koşullarının ötesine geçiyor

Trane, şimdi de XStream, eXcellent su soğutmalı soğuma gruplarını piyasaya sürerek Avrupa’daki ticari bina sahiplerine sürdürülebilirlik amaçlarını gerçekleştirebilmeleri için yeni bir çözüm seçeneği sunuyor. Bu yeni modelde müşterilere olağanüstü verim, düşük çevresel etki ve yüksek güvenilirlik bir arada sunuluyor.

 

Yeni eXcellent modeli, küresel ısınma potansiyeli (GWP) düşük yeni nesil soğutucu akışkanlar ve yüksek verimli işleyişiyle çevresel etkiyi azaltmak için tasarlanan Ingersoll Rand EcoWise™ ürün portföyünün bir parçasıdır. Bu model, yeni nesil Honeywell Solstice® ze soğutucu akışkanla kullanılabilir (bu tasarımda kullanıldığında R-1234-ze’nin GWP değeri < 1).

 

Trane Avrupa Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jose La Loggia, “Trane, yalnızca verimlilik ihtiyaçlarını ve çevresel düzenlemeleri karşılamakla kalmayan, bunların ötesine geçen yenilikçi çözümleriyle müşterilerine gönül rahatlığı sunmaya devam ediyor” diyor. “Trane, şimdi de piyasadaki en verimli su soğutmalı soğutma grubunu tanıtıyor. Özgün ve yenilikçi, güvenilir ve oldukça verimli çözüm portföyümüz, müşterilerimize, çevresel ve sürdürülebilirlik amaçlarına ulaşmalarına olanak tanıyan önde gelen teknolojiler arasında seçim yapma imkanı sunuyor.

 

XStream eXcellent serisi, 290 kW ile 2600 kW arasında değişen kapasitelerle veri merkezleri, hastaneler, geniş ofis binaları veya endüstriyel proses merkezleri gibi kritik bina içi ortamlara uygundur. Bu yeni model aşağıdaki özellikleri sayesinde güvenilirlikten ödün vermeden minimum soğutucu grubu yüküyle optimum verim sunuyor:

 

  • Endüstri lideri verimli ısı eşanjörleri
  • Patentli düşük şarjlı Trane CHIL evaporatör tasarımı
  • Yağsız manyetik yataklar ve yüksek hızlı santrifüj kompresörler
  • Bütünüyle ayrı iki soğutma grubu devresi
  • Trane Adaptive Control™, sektöründe lider patentli algoritmalar ve çoklu tanısal özellikler

 

Trane XStream eXcellent serisi, Ingersoll Rand’in 2020 yılına kadar ürün ve operasyonlarında çevresel etkiyi önemli ölçüde azaltma ve enerji verimliliğini artırma hedefine katkıda bulunmaktadır. Bu yeni çözüm, güncel F-Gaz yönetmeliği koşullarının ötesine geçerek müşterilerin sera gazı emisyonlarını ve enerji masraflarını azaltmaya yardımcı olmaktadır. Bu, 9,3 Avrupa Mevsimsel Enerji Verimliliği Oranı (ESEER) ve 6,2 enerji verimliliği oranı (EER) değerlerine ulaşan olağanüstü verimlilik ve Honeywell Solstice® ze (R-1234ze) soğutucu akışkan kullanımıyla sağlanmaktadır.

 

Trane İklim Taahhüdü

Sürdürülebilir bir gelecek yaratmayı amaçlayan Ingersoll Rand, Eylül 2014’te, enerji verimliliğini büyük ölçüde arttırmak ve operasyonları ile ürün portföyünün çevre üzerindeki etkisini 2030’a kadar azaltmak (2020’deki aşamalar ile) için bir yol haritası teşkil eden iklim taahhüdünü açıkladı.

 

İklim Taahhüdü şu hedefleri içeriyor:

  • Ürünlerimizin soğutucu akışkanlardan kaynaklanan sera gazı salınımını (GHG) 2020’ye kadar %50 azaltmak ve 2030 itibariyle portföyümüze daha düşük küresel ısınma potansiyeli (GWP) alternatifleri sunan ürünler eklemiş olmak;
  • Sera gazı emisyonlarını uzun vadeli olarak azaltmak için 2020 yılı itibariyle ürünle ilgili araştırma ve geliştirme faaliyetlerine ayrılacak 500 milyon ABD doları yatırım yapmak;
  • Şirket operasyonlarıyla ilişkili GHG emisyonlarını 2020’ye kadar %35 düşürmek.
Ads.

Benzer Haberler