Ekim 14, 2019

Trane, XStream su soğutmalı vidalı soğutucuların kapasitelerini yeni RTHF üniteleri ile geliştiriyor

 Yeni üniteler XStream ailesinin kapasitesini 3,2 MW ‘a çıkararak onu pazardaki en yüksek kapasiteli vidalı soğutma grubu ailesi ve santrifüjlü soğutma gruplarına uygun maliyetli alternatif haline getiriyor.

Trane, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki su soğutmalı vidalı soğutma grupları XStream ürün serisini yüksek kapasiteli yeni RTHF üniteleriyle genişletiyor. Yeni üniteler büyük kapasiteli kritik soğutma sistemi kurulumlarında santrifüjlü soğutma gruplarına uygun maliyetli alternatif arayan bina sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılıyor.
RTHF soğutma üniteleri XStream serisinin kapasitesini 3,2 megavata (MW) kadar arttırarak şu an pazarda bulunan diğer vidalı soğutma gruplarından ayrılıyor. XStream RTHF standart olarak 6,3 Enerji Verimlilik Oranı (EER) ve değişken hızla 9,3 Avrupa Mevsimsel Enerji Verimliliği Oranı (ESEER)  kadar güvenilir, yüksek verimlilik performansı sunuyor. Veri merkezleri, hastaneler, proses soğutma, büyük ofis binaları ve bölgesel soğutma gibi kritik uygulamalar ve binalar için uygun bir çözüm haline getiriyor.

 

“Trane şu ana kadar sadece santrifüjlü teknolojiyle erişilebilen değerlere ulaşan yeni XStream RTHF soğutma grubuyla müşterilerine avantajlı, eşsiz bir çözüm sunuyor” diyor Trane portföy yöneticisi Erik van Oossanen. “Artık, müşterilerin bu segmentte bir alternatifi var. Geliştirilmiş Trane XStream RTHF, enerji verimliliği, performans ve güvenilirlikten ödün vermeden kârı arttırıp toplam yatırım maliyetini düşürerek daha uygun maliyetli bir seçenek sunuyor.”

 

Yeni XStream RTHF vidalı soğutma gruplarının tasarım ve kontrol özellikleri şunları sağlar:

  • Ağır koşullarda istikrarlı çalışma
  • Evaporatör tarafında -12°C’ye kadar düşük koşullarda konfor ve endüstriyel süreç soğutma uygulamalarında işlem esnekliği
  • İkili devre konfigürasyonu – sadece tek devreli santrifüjlü soğutma grupları kullanan piyasa segmentine ikili devreli soğutma gruplarını sundu İkili devre konfigürasyonu her devredeki soğutucu akışkan içeriğini azaltır ve güvenilirliği daha da arttırır
  • Azaltılmış güç kullanımı ve geliştirilmiş sistem verimliliği için değişken akış kullanımı ile tam uyumluluk.

Patentli endüstri lideri algoritmalar ve çoklu tanılama özellikleri ile Trane Adaptive Control, tesis yöneticilerinin önlem almasına ve anormal çalışma koşullarından kapanmayı önlemesine izin verir. Bu proaktif seçenek kritik uygulamalarda gereken güvenilirliğe dönüşür ve Trane’in dünya çapındaki binlerde kompresör ile vidalı kompresör teknolojisindeki onlarca yıllık deneyimi ile desteklenir.

 

Tüm XStream soğutma gruplarına, Fransa Epinal’deki son teknoloji test merkezinde tam bir fonksiyonel test ve doğrulama uygulanır. Bilgisayar tabanlı test programı sensörleri, kabloları, elektrikli bileşenleri, mikroişlemci fonksiyonunu, iletişim kapasitesi ve genleşme vanası performansını kapsamlı olarak test ederek, en yüksek kalite standartlarını sağlar.

Ads.

Benzer Haberler