March 22, 2019

Türkiye’nin ısı ve ses yalıtımında en iyi ürünü ‘‘Legend Sistemi’’ seçildi

Türkiye’nin PVC devi Egepen Deceuninck tarafından geliştirilen Legend Sistemi, IFT Rosenheim laboratuvarı tarafından test edildi. Sonuçlar, Legend Sistemi’nin ısı ve ses yalıtımında Türkiye’deki en iyi ürün olduğunu ortaya koydu

Türkiye’nin öncü PVC markası Egepen Deceuninck tarafından geliştirilen Legend Sistemi, uluslararası arenada da kalitesini kanıtladı. 1966 yılında yalıtım sektöründe ürün kalitesini iyileştirmek amacıyla kurulan ve ürünleri araştıran, raporlandıran ve sertifikalandıran IFT Rosenheim, Legend Sistemi’ni test etti. Sonuçlara göre, Legend Sistemi’nin ısı iletkenlik katsayısı, Uf; 0.92 W/m2K olarak belgelendi.

Yapılan testte bir doğramada, U pencere değerinin çalışması da IFT Rosenheim tarafından hesaplanarak raporlandı. Buna göre, Legend Sistemi’nin bir doğrama için U pencere değeri; 0.78 W/m2K olarak tespit edildi.

Kusursuz ses yalıtımı ve kullanım kolaylığı

Sonuçlara göre; 76 mm genişliğe, 5 odacıklı kanat yapısına sahip olan Legend Sistemi, Türkiye’deki en düşük ısı iletim katsayısına sahip ve en kullanışlı ürün. Kusursuz ses ve ısı yalıtımı sağlayan Legend Sistemleri, bu özelliklerinin yanı sıra, mekanlara yer kazandırması, kullanım kolaylığı, geniş açıklıklarda uygulanabilme özelliğiyle de öne çıkıyor.

Sistem, teknik özelliklerinin yanı sıra mimari açıdan da farklı renk seçeneklerine sahip. Legend Sistemleri’nin tasarım tescil başvuruları Türk Patent Enstitüsü’ne yapıldı.

 

Ads.

Related Posts