Ağustos 19, 2019

Baymak klima satışlarında yüzde 44 büyüme yakaladı

Ürünlerinde teknolojiyi kalite ile birleştiren Baymak, Elegant Plus klima serisi ile sezona hızlı bir giriş yaptı. Baymak CEO’su Ender Çolak 2016 yılının ilk üç ayı ile kıyaslandığında bu yıl klima satışlarında yüzde 44 oranında artış sağladıklarını belirtti.

Baymak Elegant Plus serisi klimalar, piyasaya sunulduğu 2016 yılı Şubat ayından itibaren yükselen bir grafik çizerek kendi rekorunu kırmaya devam ediyor. Bu yıl özellikle klima satışlarındaki ÖTV indiriminin de etkisi ile Baymak, klima satışlarını yılın ilk çeyreğinde yüzde 44 arttırdı.

2016 yılında klima pazarına sunulan Elegant Plus Klima, soğutmada A++, ısıtmada A+ enerji verimlilik değerleri, ECO Mod özelliği, hassas sıcaklık kontrolü ve Silence Mod özellikleri ile tüketicilerden tam not alarak 2017 yılına hızlı başladı. Elegant Plus, Silence Mod Özelliği ile çok daha sessiz çalışırken, gizli LED ekranı, 0,5°C’lik sıcaklık değişimi ile çok daha hassas sıcaklık kontrolü sağlıyor.  4 yöne otomatik hava yönlendirme sistemi ve çift taraflı drenaj bağlantısı gibi özellikleri bulunan Elegant Plus Serisi klimalar 5 yıl garanti sunuyor.

Elagant Plus’ın ECO Mod özelliği kullanıldığında cihaz sürekli olarak iç üniteden aldığı sıcaklık bilgilerine göre değil, dış ortam sıcaklığına göre yapılan yazılım parametrelerine göre çalışıyor böylece enerji tüketimini düşürerek elektrik faturalarını hafifletiyor. Klima kullanımında ve tercihinde en önemli kriterlerden biri olan ses seviyeleri konusunda Elegant Plus klimalar, üstün özelliklere sahip. Elegant Plus klimalarda kullanılan kompresörler, fanlar, izolasyon malzemeleri son teknoloji ve verimliliği yüksek cihazlardan oluşuyor. Bunun yanında cihazın sahip olduğu Silence Mod özelliği ile en düşük ses seviyesi sağlanıyor.

Gizli LED ekran sayesinde cihaz kapalı iken kullanım alanında estetiği ile ön plana çıkan Elegant Plus klimaların,  sıcaklık ayarı 0,5°C’lik artış/azalışlarla yapılabiliyor böylece  kullanıcılara çok daha hassas bir sıcaklık kontrolü ile keyifli bir kullanım sunuluyor. Elegant Plus serisi klimalarımızda hava yönlendirmelerini yapan hava kanatçıkları kumanda üzerinden 4 yöne otomatik olarak hareket ettirilebiliyor, yatay ve dikey hava kanatçıklarının kumanda üzerinden kontrol edilebiliyor. Bu sayede Elegant Plus serisi klimalar kullandığı alanın iklimlendirmesini homojen bir şekilde yapılabiliyor ve daha konforlu bir ortam sağlıyor.

2017 yılı hedeflerine ulaşmada klima satışlarının önemli bir rol oynadığını belirten Baymak CEO’su Ender Çolak şunları söyledi:

“Klimalarda uygulanan ve 30 Eylül 2017 tarihine kadar uzatılan ÖTV oranının sıfırlanması ile satışlar olumlu etkilendi ve klima pazarı hareketlendi.

Klimada 2016 yılında satış adedimizi bir önceki yıla göre %36 arttırarak hedeflediğimiz büyümeye ulaştık. Şüphesiz ki yapılan bu uygulamanın mevcut büyüme trendimizi sürdürme ve 2017 yılı hedeflerimize ulaşmamızda ciddi katkısı olacaktır. Bu şekilde sektörü ivmelendiren desteklerin, üretici firmalar açısından pozitif yansımalarının ekonominin daha da güçlenmesine katkıda bulunacağı ve tüketicilerin bu gelişmelerden fayda sağlayacağı inancındayız.

Pazarda büyümemizi sağlayan etkenler arasında müşterilerimiz ile kuruduğumuz güven ilişkisinin önemi de büyük diyen Ender Çolak, “Artık çağımızda, tüketiciye çok kaliteli ürün sunmak kendi başına yeterli değil. Bu nedenle üretimde yaptığımız modernizasyonun yanı sıra hizmet anlayışımızı da hiç olmadığı kadar müşteri odaklı bir yapıda yeniledik. Bu yenilenme sonucunda da A.C.E Awards’ta ısı sistemleri kategorisinde geçtiğimiz yıl olduğu gibi; irtibat hızı, şikayeti çözüm hızı, sonuçtan memnuniyet ve teşekkür oranlarındaki başarımızla ödül aldık.

Baymak olarak, enerji tasarruflu ürünlerimizle geleceğimize daha güzel bir dünya bırakmak için çalışırken teknolojik ürünlerimizle de tüketicilerimizin hayatına konfor sunma amacı ile ürünlerimizi sürekli yenilemeye devam edeceğiz.”

5 yıl garanti sunan Baymak Elegant Plus serisi klimalar tüm Baymak bayileri ve Orange Store’larda satışa sunuluyor.

Ads.

Benzer Haberler