Nisan 24, 2019

MTMD Kuruluşunun 10. Yılında 6. Olağan Kurulunu tamamladı

Mekanik Tesisat Müteahhitleri Derneği (MTMD),  6. Olağan Genel Kurulunu 27 Mayıs 2017 tarihinde Radisson Blu Hotel, İstanbul Asia’ da gerçekleştirdi.

2015-2017 dönemi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bilge’nin açılış konuşmasıyla başlayan Genel Kurulumuz;  Atatürk,  şehitlerimiz ve aramızdan ayrılan meslektaşlarımız için yapılan saygı duruşu, İstiklal Marşı okunması ve Divan Başkanlığı seçimi ile devam etti.

Genel Kurulumuza katılan sektörel dernek temsilcileri yaptıkları konuşmalarda Genel Kurul için iyi dileklerini sundular.

MMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Ahmet Akçakaya;  “MMO İstanbul Şube Başkanı ve tüm Yönetim Kurulu üyeleri adına Genel Kurulu saygı ve sevgi ile selamladığını, sektör derneklerini önemsediklerini ve desteklediklerini belirterek genel kurulun başarılı geçmesi dileklerini” iletti.

ISKAV Yönetim Kurulu Başkanı Vural Eroğlu;  “MTMD’ye kişisel olarak yakınlık duyuyorum. Bu dernek, sektörümüzün önemli mozaiklerinden biri… ISKAV ve MTMD arasında her zaman çok sıcak ve verimli ilişkiler kurulmuştur. Birlikte yaptığımız çalışmalarla bugün TAD konusunun Türkiye’ye armağan ediyoruz.  Yeni yönetimin seçilmesi ile birlikte yeni projeler gerçekleştirme umuduyla tüm yönetim kurulumuz adına genel kurulunuzu sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” diye sözlerini tamamladı.

MTMD Kurucu Üyelerinden, 2. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı, 5. Dönem Onur Kurulu Üyesi İsmet Mura, Divan Başkanlığına seçilmesinden sonra yaptığı teşekkür konuşmasının ardından MTMD’nin kuruluşuna ilişkin TTMD’ye gönderilen mektubu okudu. MTMD’nin kuruluşuna ilişkin ilk resmi evrak niteliği taşıyan mektubun okunmasının ardından Mura, sözlerine “O günden bu yana 10 yıl süre geçti. Arkadaşlarımızın çoğu biliyor. Dernek kurulduğu zaman yerimiz yoktu, çalışanımız yoktu. Hiçbir şeyimiz yoktu.  Bugün geldiğimiz noktada böyle bir otelde genel kurul yapabiliyoruz, yerimiz var, profosyenel çalışanlarımız var. Bu süre zarfında azımsanmayacak çalışmalar yapılmıştır. Kitaplar yayınlanmıştır. Çok güzel Çalıştaylar yapılmıştır. En azından birbirimizi tanıma fırsatımız olmuştur.  Bunun için diyorum ki bugüne kadar dernek yönetiminde görev alan ya da yönetimde görev almasa bile katkı koyan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yeni seçilecek arkadaşların derneği bir adım daha ileri götüreceğine inanarak hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.”şeklinde devam etti.

Yeni yönetim kurulu adına söz alan İrfan Çelimli; “Çok teşekkür ederim. Görevi layıkıyla yapmaya çalışacağız. Son 10 yıl içinde derneğimizde güzel işler yapıldı. Önümüzdeki dönemde dernek etkinliğini arttırmayı hedefliyoruz. Yayın, kurumsallaşma, tanıtım, eğitim, talep yönetimi, sözleşmeler, URGE, yurt dışı Pazar araştırmaları konularında çalışmalar yapmayı hedefliyoruz.  Bu görevi bize layık görmenizden dolayı teşekkür ediyoruz. Derneğimizin 10. yılında tüm sektör ile bir araya gelerek sorunları aşmayı planlıyoruz.” diye konuştu.

MTMD Genel Kurulu’nda Divan Kurulu’na tek liste verilirek aşağıdaki dernek kurul üyeleri oy birliği ile seçildi.

Yönetim Kurulu Asıl Üyeleri:

 1. İrfan ÇELİMLİ Yönetim Kurulu Başkanı          KİPAŞ MÜH. LTD. ŞTİ.
 2. İbrahim BİNER Başkan Yrd.                                BİRLEŞİM MÜH. A.Ş.
 3. Barış ŞEVKETBEYOĞLU Genel Sekreter          K2 TEKNİK MÜH.   ŞTİ.
 4. Gürkan ARI Sayman                                              ARI JEOTERMAL LTD. ŞTİ.
 5. Mustafa BİLGE Üye                                               MECON YAPI LTD. ŞTİ.
 6. Önder BOYALIKLI Üye                                         D&T MÜHENDİSLİK A.Ş.
 7. Çetin YILDIRIM Üye                                              ARDA ERTEK A.Ş.

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri:

 1. Emel MUTLU PİM MÜH. LTD. ŞTİ.
 2. Mehmet UZEL İDEAL TES. LTD. ŞTİ.
 3. Cihan AKBULUT OPTİMA MÜH. LTD. ŞTİ.
 4. Maksut BALTACI YİMAK MÜH. LTD.
 5. Murat SUİÇMEZ ACAR MEKANİK LTD.

Denetleme Kurulu Asıl Üyeleri:

 1. Osman ARI ÇEVRİM TES. LTD. ŞTİ.
 2. Ayşe Begüm TUNÇ TUNÇ TESİSAT
 3. Soner ÇELİK ATAKON MÜH. LTD. ŞTİ.

Denetleme Kurulu Yedek Üyeleri:

 1. Fevzi DURGUN ETKİN MÜH A.Ş..
 2. Aykut ARSLAN AYMEK İNŞ. LTD. ŞTİ.
 3. Metin KENTER İNŞEL YAPI LTD. ŞTİ.

Onur Kurulu Üyeleri:

 1. Mürşit ÇELİKKOL MET MÜH. A.Ş.
 2. İsmet MURA AKTES MÜH. A.Ş.
 3. Ersin GÖKBUDAK DEMTA ISI LTD. ŞTİ.
 4. Hüseyin ERDEM ERDEMLER LTD. ŞTİ.
 5. Seçkin CERAN ÜNTES MÜH. A.Ş.

Onur Kurulu Yedek Üyeleri:

 1. Medih ERTAN AE ARMA ELEKTROPANÇ A.Ş
 2. Öcal KARABAYIR MEPKAR İNŞ. A.Ş.
 3. Mehmet T. GÜRHAN GENTES LTD. ŞTİ.

 

Ads.

Benzer Haberler