Ekim 14, 2019

Danfoss, uygulama eğitimlerine ve ürün tanıtımlarına devam ediyor

Danfoss Türkiye, imalatçı (OEM) müşterilerine yönelik uygulama eğitimlerinin yanısıra yeni nesil, üstün özellikli Danfoss EKE SH kontrol cihazları ve benzersiz teknoloji Colibri EXV’yi tanıtmaya devam ediyor.

Danfoss Türkiye Soğutma Sistemleri Teknik Destek ve Eğitim Müdürü Adnan Güney, 25 Mayıs tarihinde Şenol Soğutma’nın üretim tesislerinde eğitim verdi. Eğitimde genleşme valfi ve hat ekipmanları ile büyük ve küçük seri kompresör uygulamalarında seçim, sistem tasarımı, uygulama ve montaj konuları öne çıktı.

Frigoblock Soğutma tesislerinde 26 Mayıs tarihinde düzenlenen eğitimde ise ilk olarak elektronik genleşme valfi pazarında çığır açacak Danfoss Colibri EXV tanıtıldı.

Colibri EXV, paslanmaz çelik gövdesi ve lazer kaynaklı dış yapısı ile bobini içinde barındıran hermetik yapısı, pazarda fark yaratan temel özelliklerden birkaçı olarak dikkat çekti. İnce tasarımı ve çok daha basit kurulumu, aynı kapasitede 1/5 oranında ağırlığı, çok daha kısa kapanma ve açılma süresi, ürünü farklı kılan diğer özelliklerdi. Düşük gecikme süresi, artan MOPD değeri ve bimetral konnektör yapısı ise ürünün temel artıları olarak ayrıca göze çarptı.

Colibri valfin akabinde bu valf ve piyasadaki rakip valflerin neredeyse tamamını kontrol edebilecek şekilde geliştirilen yeni kontrol cihazı EKE 1V serisinin tanıtımı yapıldı. 7 farklı ‘Danfoss superheat’ kontrol cihazının tek bir seride toplandığı EKE serisi, ciddi bir AR-GE çalışmasının ardından geliştirildi.

Dünya genelinde yüzlerce farklı noktada saha testine tabi tutulan bu iki yeni ürün, değerlerde hiçbir sapma olmadan %100 verimle testleri tamamlamıştır. İlklerin öncüsü Danfoss benzer birçok üründe araştırma ve geliştirmelerini sürdürmekte, her geçen gün ürün portföyünü yeni nesil, çevreci, yüksek tasarruflu ürünler ile yenilemektedir.

 

Ads.

Benzer Haberler