March 24, 2019

Mersin New City, EVOMAX kazanları tercih etti

Termo Teknik’in projelendirmeden itibaren verdiği teknik destek ile Mersin’ in en prestijli projelerinden New City‘nin ısıtmasında da EVOMAX duvar tipi yoğuşmalı kazanlar tercih edildi.

Duvar tipi yoğuşmalı kazan ısıtma pazarının Türkiye‘deki aktif oyuncularından biri olan EVOMAX’ın, tercih edildiği prestijli marka projelere New City de eklendi. Termo Teknik , Mersin’de Körükçüoğlu İnşaat tarafından yürütülen New City Projesi’nin ısıtma ihtiyacının belirlenmesinden, projelendirilmesine kadar tam destek verdi. Böylece, bir yandan inşaat için en uygun ısıtma seçeneği sunulurken, bir yandan da enerji verimliliğine katkıda bulunuldu. Termo Teknik, EVOMAX kazanları tercih eden yetkili satıcıları ve müteahhitlere geniş teknik destek veriyor.

2 blokta 86 daire ısıtması

New City konutlarında, 2 blok içinde bulunan 300 m2 genişliğinde 86 adet dairenin ısıtılması kazan dairesinden sağlanıyor. Projede, binanın ısıtılmasında alüminyum radyatör kullanılırken, ısıtma için gerekli olan sıcak su  her blok için 1500 litrelik 2 adet sıcak su boylerleri ile tedarik ediliyor. 

Yüksek kapasite kazan seçimi ile alan tasarrufu

Kazan dairesindeki minimum alan kullanım gerekliliği nedeniyle EVOMAX 160 kW yüksek kapasiteli kazanlar tercih edildi, böylelikle kullanılan kazan adedi azaltılarak, kazan dairesi alanından en verimli  şekilde yararlanıldı.

İki bloğun mahal ısıtmasının 4 adet EVOMAX 160 kW kazan ile sağlandığı New City’de binanın ısıtma ve sıcak su ihtiyacını yönetmek amacıyla kaskad kontrol paneli uygulaması yapıldı, böylece kontrol panelinin 4 adet kazanı anlık ihtiyaca göre kontrol etmesi sağlandı.

Farklı Isı İhtiyaçları için Farklı kapasite seçenekleri

EVOMAX kazanlar, işletme maliyetlerini düşük tutmak için yüzde 110 verim oranına kadar kısmi yükte çalışabiliyor. 42, 65, 90, 105, 125 ve 160 kW kapasite seçeneklerine sahip EVOMAX kazanlar, ısı ihtiyacına bağlı olarak 15 adete (toplam 2400 kW = 2.000.000 kcal/h) kadar tek bir kontrol paneli üzerinden kontrol edilebiliyor.

Ads.

Related Posts