Temmuz 16, 2019

ISIMAS A.Ş. GENEL MÜDÜRÜ MEDET TURAN

Isımas A.Ş. Genel Müdürü Medet Turan, 2017 yılını nasıl geçirdiğini değerlendirip,2018 yılı için de öngörülerini paylaştı.

2017’de ülkemizde finans konusunda ciddi sıkıntılar yaşandı

2017 yılının sektör adına çok iyi geçmiş bir yıl olduğunu söyleyemem. inşaat sektöründeki daralma,beraberinde birçok yan dalı da sıkıntıya uğratmıştır. firmamız adına, 2017 başında almış olduğumuz projelerle iyi bir yıl başlangıç yaptığımızı söyleyebilirim. ancak sektörel daralma, daha çok finans konusunda ciddi sıkıntılar yaratmış, maddi gücü olan firmalar ayakta kalırken, maddi gücü olmayan firmalar ise ne yazık ki iflas etmiştir.

2018’de daralma sürecek

Tahminlerim, 2017 ile başlayan daralmanın 2018 yılında artarak devam edeceği yönünde. Sektörel daralma kemerlerin daha da sıkılmasına neden olacak, firmalar kendi içinde ciddi revizyonlar yaşayacaktır. Bu revizyonlar, daha çok personel işten çıkarma ve proje seçiminde daha titiz davranılması olarak kendini gösterecektir.

Expolink 2020 Dubai metro projesinin Shortlist’indeyiz

Firmamız, almayı hedeflediği yurt içi ve yurt dışı projelerini bu evrede hayata geçirmeyi planlamaktadır. Özellikle Expolink 2020 Dubai metro projesinin elektromekaniğine talip olmuş, (shortlist) son listeye kalarak hedefine daha da yaklaşmıştır.

Dünya devleriyle yarıştığımız bu projede; mühendislik çalışmalarında ve uygulamalarında gerekli beceriyi göstermiş, yeterlilik alarak, alanında başarılı olmuş, seçici kurul tarafından teklif vermeye hak kazanmış olmak bizi gururlandırmıştır.

Zor bir süreçten geçmekteyiz. Deneyimlerden ders çıkarılmalı, süreç iyi okunarak gözden geçirilmeli ve planlama konusunda daha gerçekçi olunmalıdır. Her şeyden önce bizlerin karamsar ve umutsuz olmaması gerekir. Gelecek her zaman kendi karanlığını yenecek bir aydınlığı birlikte getirir.

Ads.

Benzer Haberler