Nisan 24, 2019

4 Milyon Materyali Arşivleyen Milli Kütüphane’de ALDAĞ Güvencesi

46.984 m2 bir alanda (1680 m²’si TRT’ye ait ) yer alan ve modüler tarzda inşa edilen üç bloktan oluşan Millî Kütüphane, Bilgi İşlem Merkezi’nin iklimlendirilmesi için Aldağ A.Ş. ile anlaştı.

Materyallerin havalandırma ve yangın söndürme tertibatı olan depolarda muhafaza edildiği Milli Kütüphane’de kullanıcıların yararlanabileceği okuma salonları ve hizmet alanları bulunuyor.

Sıcaklık ve nem oranlarının düşük tolerans ile sabit tutulması gereken, bilgisayar merkezleri, yüksek otomasyonlu ofisler, telekomünikasyon alanları, bilgisayar odaları, müzeler, merkez ofisler, konferans salonları, kütüphaneler, laboratuvarlar ve benzeri hacimlerin klimatize edilmesi için tasarlanan hassas kontrollü klima cihazları, doğrudan genleşmelidir, aşırı sessiz çalışır, cihazlarda standart soğutucu akışkan olarak R410a kullanılmaktadır.

“Milli Kütüphane’nin okuma salonlarında ALDAĞ fancoil cihazları ve hava perdeleri, bilgi işlem bölümlerinde ise üstten emişli, yükseltilmiş döşemeye üfleyen hassas klima cihazları tercih edilmiştir.”

Ads.

Benzer Haberler