Nisan 20, 2019

FORTİS İSTANBUL PROJESİNDE ARI YANGIN’IN MARKALARI TERCİH EDİLDİ

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin inşaat sektöründeki en önemli yatırımcılarından olan Yiğit Group firmasının İstanbul’a ilk imzasını attığı, değeri hızla yükselen ve gözde merkezlerinden Basın Ekspres yolu üzerinde yer alan Fortis İstanbul projesi, inşaat dünyasına yeni bir soluk getirmiştir.

 

14.523 m² alan üzerine 20 katlı 3 blok olarak yükselen proje 69.000 metrekare inşaat alanına sahip 705 modern residence konuttan ve 4.700 metrekare çarşı konseptinde ticari alandan oluşmaktadır. Akıllı ev teknolojisi ile inşa edilen projede residence konutlar modern ve çevreci bir anlayışla İstanbulluların hizmetine sunulmuştur.

Atatürk Havalimanına olan yakınlığı, çevresinde bulunan alışveriş merkezleri, projenin sunduğu özellikler ile yatırım amaçlı konut almak isteyenlerin yanı sıra iş ve turistik amaçlı İstanbul’u sık ziyaret eden yatırımcılar için önemli bir alternatif olan proje, şehrin merkezinde maksimum konfor sunacak şekilde tasarlanmıştır.

Fortis İstanbul projesinde Pompa Grubunda temsilcisi olduğumuz Pentair grubuna ait Amerikan menşeli UL listeli & FM onaylı “FAIRBANKS NIJHUIS” markalı 750 GPM, 175 PSI 125 HP motor  gücü sahip yatay tip bölünebilir gövdeli Elektrikli Yangın Pompası kullanılmıştır. Sistemde iki adet elektrikli pompa bulunmasından dolayı jeneratör üzerinden beslenmeyi sağlayacak otomatik transfer switchli kontrol panolarına sahip yangın pompaları, ARI Yangın’ın konusuna hakim kadrosu tarafından devreye alınmıştır.

Sulu Söndürme Sistemlerinde kullanılan kelebek vana, ıslak alarm vanası, yükselen milli vana, çek vana ve sprinklerler de UL listeli ve FM onaylı olarak Reliable markasından ve Reliable firmasının tedarikçi konumunda bulunduğu güvenilir kaynaklarından sağlanmıştır.

Bununla birlikte projede kullanılan Reliable marka standart tip yukarı bakan ve aşağı bakan sprinklerler dışında daire içlerinde genişletilmiş koruma alanlı duvar tipi sprinklerler ile dar ama uzun odalar için uygun çözümler üretilmiştir. Asma tavan olmayan bu odalarda aşağı bakan ya da yukarı bakan sprinklerleri oda ortalarına denk getirmek isterken ortaya çıkacak görsel kirliliği ve açıkta kalacak boruları ortadan kaldırmak için K faktörü 80, ½” hızlı tepkili genişletilmiş koruma alanlı duvar tipi sprinklerler ile kısa duvar kenarından ileriye doğru atışlar sağlanarak, hem teknik hem görsel en uygun çözüm üretilmiştir. Sprinkler ucunda UL standartlarına göre 2,2, FM standartlarına göre 2,4 bar basınç sağlanması durumunda  maksimum 6 mt uzunluğunda atış mesafesi sağlanarak tek sprinkler ile sistem çözümü sağlanmıştır.

Arı Yangın, “ Tek kapıdan tüm yangın çözümleri” ilkesi ile yangın söndürme sistemleri konusunda müşteri taleplerine akademik bir yaklaşımla çözüm aramakta ve müşterilerin taleplerini karşılamak için kendi alanında, dünyanın önde gelen firmaları ile müşteriler arasında köprü kurmaktadır.

 

Ads.

Benzer Haberler