Nisan 20, 2019

Yalın Zirve’de “Duyar Vana’da Sürekli Akış Hücreleri” Sunumu Gerçekleştirdi

Yalın Enstitü’nün düzenlemiş olduğu Yalın Zirve 2017 4-5 Aralık tarihlerinde İstanbul Radisson Blu Hotel’de gerçekleşti. Düşünceden uygulamaya yalın dönüşüm sloganıyla gerçekleşen zirvede bir çok sektörden konuşmacılar yalın dönüşüm projeleri hakkında bilgiler verdi.

Duyar Vana Yalın Dönüşüm Yayılım Yöneticisi Ömer Faruk CAN “Duyar Vana’da Sürekli Akış Hücreleri” konulu sunumunu gerçekleştirirken Duyar Vana ve sektörle ilgili önemli bilgiler verdi. Duyar Vana olarak Yalın Enstitü ile 2014 yılından beridir çalışmakta olduklarını belirten Can, şirketteki her bireyin benimsediği ve değer kattığı bir yalın kültür oluşturulduğunun da altını çizdi.

Eğitim sürecinin son derece faydalı olduğunu belirten Yalın Dönüşüm Yayılım Yöneticisi Ömer Faruk CAN, proje ekibi ve üretim bölümlerinden takım ve grup liderlerinin katılığı 8 farklı konuda toplam 120 saat eğitim düzenlendiğini belirtti. Smed, 5S, Tpm, Kaizen, Talep Tahmini, Kanban, Hat dengeleme ve yerinde kalite başlıklarında eğitimler verildiğini de ifade etti.

Ayrıca konuşmada Duyar Vana’nın hedeflerinin gerçek bir (pull) çekme sistemi oluşturulup, “Tam Zamanında Üretim” (JIT Delivery) yapabilen istikrarlı bir sistem oluşturmak olduğu belirtildi.

Yalın Zirve’de konuşmasını yapan Yalın Dönüşüm ve Yayılım Yöneticisi Ömer Faruk CAN’ın sunumunu aşağıdaki kısımdan izleyebilirsiniz.

Ads.

Benzer Haberler