BAYMAK GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ

Baymak Düzlemsel (Flat Plate) Güneş Kolektörleri, lazer kaynak teknolojisi, yüksek performanslı cam yapısı, verimli soğurucu yüzeyi ve uzun ömürlü şasesiyle güneşten maksimum enerjiyi elde edilmesini sağlıyor.

Güneş ışınımı alma konusunda Avrupa’nın ilk sıralarında yer alan Türkiye için güneş enerjisi kullanımı, maliyeti düşük verimi yüksek performansı ile başta ısınma üzere ideal çözümü sunmaktadır.

Güneş enerjisi konusunda son 4 yıldır çalışmalarına hız katan Baymak, Düzlemsel (Flat Plate) Güneş Kolektörleri ile her yapıda ev ve ticari kuruluşun kullanımına uygun güneş sistemleri çözümlerini sunuyor. Baymak kolektörler lazer kaynak teknolojisi, yüksek performanslı cam yapısı, verimli soğurucu yüzeyi ve uzun ömürlü şasesiyle güneşten maksimum enerjiyi elde edilmesini sağlıyor. Baymak aynı zamanda geniş portföyünde yer alan kazanlar, yoğuşmalı kazanlar, ısı pompaları, elektrikli ısıtıcılar, boylerler gibi güneş kolekterlerine uyumlu ürünleri sayesinde kullanım suyu, havuz ve mahal ısıtması yapılmasını da sağlıyor.

Baymak’ın Türkiye genelinde sistem kurulumu konusunda eğitimli bayi yapısı sayesinde tüm ihtiyaçlar kolayca projelendirilerek kurulum sağlanabiliyor.

Baymak Düzlemsel (Flat Plate) Güneş Kollektörleri’nin özellikleri

Lazer Kaynak Tekolojisi

Tamamı DIN Solar Keymark sertifikalı, lazer kaynak teknolojisi ile üretilen güneş kolektörleri en yüksek verim ve kaliteye sahiptir. Kaynak teknolojisiyle, güneş enerjisinden maksimum faydayı sağlayan absorber yüzey ve kullanılan solar ürün ekipmanlarından elde edilen yüksek verim sayesinde az sayıda güneş kolektörü kullanılarak daha fazla sıcak su üretimi sağlanabilmektedir.

Yüksek Performanslı Cam

Düşük demirli, temperli ve “Sandy desenli” cam gelen güneş ışınlarının yansımasını minimize eder ve kolektörde maksimum ışının toplanmasını sağlayarak verimini arttırır. Solar geçirgenliğini artırmak için demir oksit oranı düşük olan camlarda, sevkiyat ve montaj sırasında ya da dış ortam şartlarında kırılmaya karşı dayanıklılık için temperleme yapılmıştır. Türkiye’de üretilen Sandy desenli cam Avrupa’nın performansı en yüksek güneş kolektörü camları arasında yer almaktadır.

Verimli Soğurucu Yüzey

Güneş kolektörlerinde kullanılan bakır ve alüminyum üzerine titanyum nitritoksit kaplanmış selektif soğurucu yüzey, güneşten gelen radyasyon ısısını maksimum oranda plakaya aktarır ve verimi düşüren yansıma kayıplarını minimize eder.

Uzun Ömürlü Şase

Güneş kolektörlerinde yağmur, kar gibi sebeplerden dolayı kolektör içine su girmesini önlemek için cam tutucu conta olarak vulkanize UV dayanımlı EPDM kullanılmıştır. Köşe noktalarda oluşabilecek sızıntılara karşı bu cam contası tam sızdırmazlık sağlar. Kullanılan malzeme ayrıca 200 derece sıcaklığa dayanıklı ve güneşin yaşlandırma etkilerine dayanımı çok yüksektir.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × 2 =