March 22, 2019

KAYSERİ MOBİLYAKENT’TE ISIDEM YALITIM ÜRÜNLERİ KULLANILDI

Kayseri’de mobilya üretimini ve satış ofislerini bir araya getirecek Kayseri Mobilyakent projesinde ISIDEM Yalıtım ürünleri tercih edildi.

 Esnaf ve Sanatkârlar Değişim, Dönüşüm ve Destek (3D) Strateji Belgesi ve Eylem Planı (ESDEP) kapsamında inşasına başlanan Kayseri Mobilyakent’in ısıtma-soğutma-havalandırma sistemlerinde ISIDEM Yalıtım’ın LEED sertifikalı tesislerinde ürettiği Coolflex elastomerik kauçuk köpüğü ve Flexiduct esnek hava kanalı ürünleri kullanıldı.

3 ayaktan oluşan Mobilyakent projesi Kayseri Şeker Fabrikası’nın arkası ile Kuzey Çevreyolu arasında kalan 1 milyon 350 bin metrekare arazide hayata geçiriliyor. 114 milyon 938 bin TL ihale bedeli bulunan Projenin 1. ayağında kent merkezindeki Doğu Sanayi, Eski Sanayi ve Ağaç İşleri Sanayi Sitesi’ndeki mobilya üreticileri için 200 metrekare ile 1000 metrekare büyüklükteki 700 işyeri yapılıyor.

Sektörün en yüksek su buharı difüzyon direnç katsayısı Coolflex’te

Coolflex elastomerik kauçuk köpüğü Yüksek Su Buharı Difüzyon Direnci Katsayısı ile korozyon riskini minimuma indirmek adına μ    10.000 değeri ile üretiliyor. Bu değer şu ana kadar TSE tarafından tescillenmiş ürünler arasında sektörün en yüksek su buharı difüzyon direnç katsayısı olma özelliği taşıyor. Kapalı gözenekli ve homojen dağılımlı hücre yapısı sayesinde uygulandığı tesisatlarda maksimum termal performans ve yoğuşma kontrolü sağlayan Coolflex ürünleri, TS EN 13501-1 yangın yönetmeliğine göre levhalarda B,s3-d0, borularda BL,s2-d0 yangın performansıyla uluslararası standartlara uygunluğuyla öne çıkıyor.

Flexiduct Hakkında

Flexiduct esnek hava kanalları orta ve düşük basınçlı ortamlarda ısıtma, soğutma, havalandırma, iklimlendirme ve atık gaz geçiş hatlarında kullanılmak üzere dizayn edilmiştir. Flexiduct Esnek Hava Kanalları kullanım alanlarına göre çeşitlilik gösterirler. Alüminyum, PVC ve Polyester malzemelerden izoleli ve izolesiz olarak üretilmektedir.

 

Ads.

Related Posts