Geleceğin Girişimcileri Duyar Vana Fabrikasını Ziyaret Etti

Eyüpsultan Belediyesi ve Girişimci İş Adamları Vakfı tarafından düzenlenen Girişimcilik Haftası kapsamında genç girişimci adayları Esenyurt’ta yer alan Duyar Vana fabrikasını ziyaret etti.

Geleceğin Girişimcileri İş Dünyası İle Buluşuyor etkinliği kapsamında Eyüpsultan Belediyesi Şehit Musa Özalkan Rami Bilgievi tarafından organize edilen proje kapsamında öğrencilere firmanın ve üretim süreçleri hakkında detaylı bilgiler verildi. 6 ve 7. sınıflarda eğitim gören geleceğin girişimcileri dünya standartlarında üretim yapan tesisi detaylı şekilde inceleme fırsatı buldular.

Geleceğin Girişimcileri Test ve Drenaj Vanası İmalatına Katkı Sağladı

Fabrika ziyareti süresince Son Üretim Yöneticisi Aykut ÖZMAN ve Genel Müdür Asistanı & İdari İşler Yöneticisi Taşkın KARABACAK tarafından üretim süreçleri hakkında genç girişimcilere detaylı bilgiler verildi. Üretim süreçlerini yerinde görme fırsatı bulan öğrenciler “Test ve Drenaj Vanası” ürününün de üretim sürecine katkıda bulundular. Test ve drenaj vanası ürünü kullanımı hakkında bilgi alırken ürün imalatını da deneyimlediler.

Ürün imalat sürecinin ardından fabrikada yer alan CNC makineleri ve raf sistemleri hakkında Aykut ÖZMAN tarafından bilgi alan genç arkadaşlar hem vana ürünleri hem de firma hakkındaki sorularına da cevap buldular. Firmamızın kalite kontrol, test ve ürünlerinin boya süreçleriyle ilgili bilgi edinen genç girişimciler toz ve yaş boya hatlarındaki çalışmaları da hayranlıkla izlediler.

Taşkın KARABACAK tarafından geleceğin girişimcilerine firmanın ürettiği ürün çeşitleri ve satışının yapıldığı ülkeler hakkında da bilgi verildi. Fabrika imalat ve depo bölümlerinin gezisinin ardından firmanın çalışanlarının yemek yediği ve dinlendiği alanlar da gezdirilerek bilgi verildi.

Geleceğin Girişimcileri, Duyar Vana Kurucusu İdris DUYAR’ın Deneyimlerinden Faydalandı

Üretim alanlarının devamında ise Duyar Vana kurucusu ve onursal başkanı Sn. İdris DUYAR, geleceğin girişimcilerine deneyimleri ve Duyar’ın kuruluşu hakkında detaylı bilgiler verdi. İdris DUYAR’ı heyecanla dinleyen öğrenciler ona merak ettikleri tüm soruları da sorma fırsatını buldular. Sn. İdris DUYAR gençlere “Arı gibi çalışmalarını ve her zaman dürüst olmaları gerektiği” ifadeleriyle deneyimlerinden öğütler sundu.

Fabrika ziyaretinin ardından Mali İşler, TZY, Ar-Ge ve Satış Operasyon birimlerini de ziyaret eden geleceğin girişimcileri merak ettikleri tüm soruları da yöneltme fırsatı buldular. İş Geliştirme Müdürü Mehmet ÇİM tarafından firmaya ait ürünlerin tanıtım animasyonları izletilerek ürünler hakkında merak edilen tüm bilgileri de geleceğin girişimcilerine sağlamış oldular.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 − 9 =