March 25, 2019

Gebze Ovacık İlkokulu sobadan kurtuldu

Gebze şehir merkezine 24 km uzaklıktaki tek derslikli Ovacık İlkokulu, yıllardır soba ile ısınmaya çalışıyordu. Başiskele’de üretim yapan Yavuzer Mühendislik, çocukların “Üşüyoruz” feryadını duyarak okula kat kaloriferi döşedi. Çocuklar yaşadıkları mutluluğu resim yapıp, mektup yazarak gösterdi.

ÖĞRENCİLERİN ÇAĞRISINI DUYDU
Başiskele Karadenizler Mahallesi Barbaros Caddesi’nde kendi geliştirdiği, katı yakıt kullanarak az tüketimle yüksek ısı sağlayan “Azyak” kat kaloriferleri üreten Yavuzer Mühendislik Isıtma Sistemleri, Gebze’de Ovacık İlkokulu’nda sobalı okulda eğitim gören öğrencilere anlamlı bir yardımda bulundu. Gebze şehir merkezine 24 km uzaklıkta olan, 18 öğrenci ve 1 öğretmenin yer aldığı ilkokul yıllardır ısınmak için soba kullanıyordu. Kırsal kesimde bulunan okuldaki soba, sınıfı tam olarak ısıtmaya yetmiyor, öğrenciler çok üşüyordu.

“SİZ YOKKEN YERLER SOĞUKTU”
Ovacık İlkokulu’nda yaşanan sıkıntıya kayıtsız kalmayan Yavuzer Mühendislik, sınıfa kat kaloriferi döşeyip, öğrencileri ısıtmayan sobadan kurtardı. Öğrenciler yaşadığı mutluluğu duygusal mektupları ve yaptığı resimlerle gösterdi. Yavuzer Mühendislik Sahibi Ertuğrul Yavuz’a yardımlarından dolayı plaket de veren öğrencilerin bir mektubunda, “Siz yokken biz sobalı bir okulda yaşıyorduk. Yerler çok soğuktu. Ama siz geldiniz bu okul sıcaklandı” yazıyordu. Ertuğrul Yavuz, hayatının en anlamlı hediyesini aldığını belirterek öğrencilere mutluluk diledi.

Ads.

Related Posts