NORM TEKNİK A.Ş. V.ULUSLARARASI NÜKLEER SANTRALLER ZİRVESİ`NDE

Türkiye, Afrika ve Ortadoğu`nun en kapsamlı nükleer etkinliği olan V.Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi 6-7 Mart 2018 tarihleri arasında Pullman İstanbul Hotel & Convetion Center`da gerçekleşti.

Nükleer endüstrinin Türkiye pazarında canlanmasına  katkı sağlayabilmek adına zirve katılımını gerçekleştiren Norm Teknik A.Ş., Güney Kore, Fransa, Almanya, Rusya, Japonya, Çin başta olmak üzere nükleer endüstriye yön veren birçok firma temsilcisi ile bir araya gelerek ticari iş ilişkilerini değerlendirirken son teknolojik gelişmelerin paylaşılmasına da olanak sağladı.

Zirvede; Türkiye Nükleer Mühendisler Derneği ve Güney Kore Nükleer Derneği arasında imzalanan iş birliği anlaşması ile nükleer endüstride dünya 5.si Güney Kore`nin sektördeki deneyimi ve yatırımları ile Türkiye pazarına katkı sağlayacağı hedeflenirken, 21 yıllık sektör tecrübesiyle yangın korunum sistemleri alanında sürdürülebilir başarısını devam ettiren Norm Teknik A.Ş. , ülke ekonomisine doping etkisi yaratan nükleer santraller projelerine ağırlık vererek üretmeye ve yatırım faaliyetlerini hareketlendirmeye devam edecek.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen − sixteen =