MÜKAD’DAN, TTMD BAŞKANI PROF.DR.BİROL KILKIŞ  ZİYARETİ

Mühendis Kadınlar derneği MÜKAD ilk resmi ziyaretini gerçekleştirdi. Mimar ve mühendis  kadınlar arasında dayanışmanın artırılması, kadın mimar ve mühendislere fırsat eşitliğinin sağlanması, Kadın mühendis sayısının ve istihdamın arttırılması, kızların mühendislik mesleğine özendirilmesi  ve Çağdaş, Atatürk’çü eğitim için yardıma ihtiyacı olan başarılı  çocukların eğitimine katkıda bulunulması amacıyla yola çıkan MÜKAD ‘ın kurucu üyelerinden oluşturulan bir heyet  20-03-2018 tarihinde TTTM Başkanı Sayın Prof.Dr.Birol Kılkış’ı Başkent Üniversitesi’ndeki makamında ziyaret etti.

Karşılıklı iyi niyet ve işbirliği konularının görüşüldüğü ziyaret esnasında MÜKAD ile TTMD’nin işbirliği yapabilmesi için gerekli başvuruların yapılması ve yönetim kurulu onayı sonrasında gerekli protokollerin oluşturulabileceği kararlaştırıldı.

Başkent Üniversitesi ‘nin Öğretim Görevlileri için ayrılan Restoranında ikram edilen ve keyfli bir sohbet eşliğinde yenen yemek sonrası ayrılan ekip  1992 yılından beri  26 yıldır sektöre emek veren , değer katan Türk Tesisat Mühendisleri  Derneği gibi örnek bir dernek olabilmeyi hedefliyor ve bundan sonra yapılacak çalışmaların  heyecanı nı yaşıyordu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve − 10 =