2. Su ve Atık Su Sektöründe Yerli Ürün Çalıştayı’nda, Duyar Vana Sunumunu Gerçekleştirdi

İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Sanayi Odası ve MÜSİAD’a üye firmaların katılımıyla gerçekleşen İSKİ’nin düzenlemiş olduğu 2. Su ve Atık Su Sektöründe Yerli Ürün Çalıştayı’nda Duyar Vana sunumunu gerçekleştirdi. Duyar Vana İş Geliştirme Müdürü Mehmet ÇİM tarafından gerçekleştirilen sunumda firmanın yerli üretime verdiği önemden ve yerli üretim ürün gruplarından bahsedildi.

Çalıştayın tarihi bir dönüm noktası olduğunu belirten Mehmet ÇİM, yerli ürün çalıştayının diğer devlet kurumlarına da örnek teşkil etmesi gerektiğini ifade etti. Ayrıca sunumda Esenyurt’ta bulunan fabrikalarından, Ataşehir’de bulunan sprinkler üretim tesislerinden ile Gürpınar ve Gebze’de yer alan dökümhaneleri hakkında detaylı bilgiler verildi.

Ayrıca İtalyan TİS Group ile birlikte Çerkezköy’de kurulan TİSDuyar firması Ürün Müdürü Erdem KOŞUCU’da yerli üretim İğne Vana, Kelebek Vana ve Kontrol Vanası ürünleri hakkında detaylı bilgilendirmede bulundu.

Su ve Atık Su Sektöründe Yerli Ürün Çalıştayı’nın birincisi, İSKİ’nin kullandığı ithal malzeme ve ekipmanların yerlileştirilmesine yönelik yapılmıştı. İlk çalıştayın sonucunda , İSKİ, ilgili firmalarla irtibata geçerek ithal olarak kullanılan malzeme ve ekipmanların yerli olarak temin edilmesi için çalışmalara başlamış ve birçok üründe yerli alımlar yapmıştı.

İkinci çalıştayda ise tüm su ve kanalizasyonu idarelerine yönelik yerli ürün farkındalığı çalışması ele alındı. Bu sayede 2023 vizyonu kapsamındaki “yerlileşme ve millileşme” hedeflerine de katkı sağlandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 − 3 =