March 22, 2019

Yenilikçi Zeparo G-Force Tortu ve manyetiti ayrıştırma verimliliği ile 5 µm partikül ayrışma

İsviçre UMTEC Üniversitesi tarafından yapılan bağımsız testler sonucunda, IMI Hydronic Engineering’in geliştirdiği yenilikçi Zeparo G-Force siklonik ayrışma teknolojisinin, benzer mevcut sistemlerden 9 kat daha verimli olduğu kanıtlanmıştır.

Siklon teknolojisi ve benzersiz tasarım esnekliği

Pislik, çamur ve manyetit kalıntıları (HVAC borularında ve bileşenlerinde biriken ufak metalik partiküller) tahribata neden olabilir ve HVAC tesisatlarının sağlıklı çalışma ömrünü azaltabilir. IMI Hydronic Engineering’in en son yeniliği, siklonik teknolojiden faydalanarak benzersiz tortu ayrıştırma verimliliği sunuyor. Dahası, yer sorununuz varsa; bu ürün size benzersiz montaj esnekliği sunabilen ve hem dikey hem de yatay olarak monte edilebilen kendi boyutundaki tek tortu ayırıcıdır.

Yenilikçi teknoloji çok sayıda fayda sunmaktadır. Her ne kadar pislik tutucu ve filtreler hasarlara neden olan partikülleri ayrıştırabilse de bunlar gerçekte sadece büyük partiküllerde etkindirler ve tıkanmaya meyillidirler. Zeparo G-Force ürünleri, kirden tamamen arınmış, yüksek performanslı tesisatlar sağlamak için partikül boyutu 5 µm gibi küçük molekülleri ayrıştırarak tesisatınızı temizler. Sistemde partikül boyutu ne kadar yüksek ise, G-Force’un verimliliği de o kadar çok artar.

Zaman verimliliğini üst seviyelere çıkaran çığır açıcı yenilik

Zeparo G-Force, kir ve tortu ayrıştırmasını mümkün olduğunca kolaylaştırarak, bu sayede zaman tasarrufu sağlama amacı göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Bu, kurulum yapanların ve bakım personelinin dostlarına, ailelerine ve hobilerine daha fazla zaman ayırmalarına ve HVAC sistemlerinin sağlığı hakkında daha az endişelenmelerine sağlar.

Bu yenilikçi patentli tasarım, sistem çalışırken tortu ayrıştırılmasını sağlayarak optimal sistem verimliliğine ulaştırır. Ayrıca, özellikle zararlı manyetit kalıntıları, özel olarak tasarlanmış opsiyonel mıknatıslar ile kolaylıkla ayrıştırılabilir.

Zeparo G-Force aynı zamanda, kazanlar, pompalar ve vanalar gibi pahalı bileşenlerin tortularla tıkanarak verimliliğin büyük oranda azalma riskini ortadan kaldırarak enerji tüketimini ve maliyeti de azaltır.

Yatay veya dikey monte edildiğinde verimli çalışan kendi boyutundaki tek siklonik tortu seperatörüdür. 110°C maksimum çalışma sıcaklığı  ile DN65’ten DN300’e kadar ve aynı zamanda PN25 olarak mevcuttur. Ayrıca, flanşlı, kaynaklı ve yiv uçlu dahil çok sayıda bağlantı seçeneği ile birlikte kullanılabilir. Sonuç olarak, yer kısıtlamalarına ve kurulum konfigürasyonlarına bakmaksızın, Zeparo G-Force ürün portföyü daha temiz ve daha verimli HVAC sistemleri için mükemmel çözümdür.

Ads.

Related Posts