Danfoss, filtre değişimi optimizasyonuyla enerjiden tasarruf sağlayan ve hava kalitesini artıran VLT® Basınç Transmitteri PTU 025’i piyasaya sundu

Danfoss, 18-23 Mart 2018 tarihlerinde Almanya’da düzenlenen Messe Frankfurt, Aydınlanma ve Binalar Fuar’ında ErP  uyumlu yeni basınç sensörü çözümü PTU 025VLT® Basınç Transmitterini tanıttı.

Filtrenin geç değiştirilmesi, filtresi tıkanan fanlardan kaynaklanan ciddi enerji kayıplarına; filtrenin erken değiştirilmesi ise ürünün kullanım ömrünün verimsiz olmasına neden olmaktadır. Filtre değişimi optimizasyonuyla enerjiden tasarruf sağlayan ve hava kalitesini artıran yeni VLT® Basınç Transmitteri PTU 025; hava işleme ünitesi (AHU) ve rooftop ünitesi (RTU) filtrelerinin ne zaman değiştirileceğiyle ilgili yaygın problemi çözen, entegre bir hava akış kontrolü çözümüdür.

Modül, hızla ve kolayca VLT® HVAC sürücüye monte edilir ve şebekeye veya bina yönetim sistemine otomatik olarak bağlanır. Havalandırma sistemlerindeki filtre basıncı bilgisi, sürücü tarafından önceden tanımlanmış alarmlara ve kontrol parametrelerine göre ölçülür ve analiz edilir. Bu da sürücünün alarm vermesini ve tıkanmış filtrelerin ne zaman değiştirilmesi gerektiğini bildirir.

Devrim niteliğindeki bu ürünün kurulumu hızlı, devreye alınması ve çalıştırılması kolaydır, ayrıca mevcut uygulamalarda kullanılabilir. ErP direktifinde belirtilen sürücü verimlilik gereksinimlerini ve otomatik filtre kontrolüyle ilgili yeni teknik özellikleri de karşılar.

Enerji tüketimi optimizasyonu ve filtre değişimi için en uygun süreyi belirlemesi sayesinde havayı en iyi şekilde temizler ve işletme maliyetlerini de önemli ölçüde azaltır.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eight + eighteen =