TOSHİBA VRF SİSTEMLERİ FETHİYE İMAM HATİP ORTAOKULU’NUN DA TERCİHİ OLDU.

29Muğla’nın Fethiye ilçesinde hayırsever Hüseyin Yılmaz’ın desteğiyle inşaatı devam eden Fethiye İmam Hatip Ortaokulu’nun tüm ısıtma ve soğutma ihtiyacı Alarko Carrier Muğla Bölge İhtisas Bayisi Met Mühendislik A.Ş. tarafından karşılanıyor.

2018-2019 eğitim-öğretim yılında faaliyete başlayacak okul, 4 katlı tek blok ve 22 derslikten oluşacak. Yaklaşık 600 öğrenciye hizmet verecek okulun tüm ısıtma ve soğutma ihtiyacı için Toshiba SMMS-e VRF sisteminde 28 adet kaset ve duvar tipi iç üniteyle birlikte 3 adet dış ünite grubu kullanılacak.

Toshiba SMMS-e VRF sistemlerinde, yeni yüksek verimli DC Twin Rotary kompresör ve vektör kontrollü inverter teknolojisinin mükemmel uyumu sayesinde, tüm kapasitelerde 7.00 üzeri ESEER (European Seasonal Energy Ratio / Avrupa Mevsimlik Enerji Verimlilik Oranı) sağlanıyor. Bu etkileyici çalışma performansıyla, yıllık enerji tüketimini minimuma indirebilen VRF sistemlerinin yaratıcısı ve dünyadaki önemli üreticilerinden Toshiba’nın geliştirdiği üstün teknoloji sistemler, sektörde en üst seviyedeki borulama mesafeleriyle mühendis ve mimarlara tasarımda esneklik sağlıyor. Sistemin eşdeğer uzunluğu 235 metre, iç üniteler arası 40 metre yükseklik farkıyla 11 katlı bir binanın tek bir sistemle iklimlendirilmesi mümkün olurken, farklı katların iklimlendirilmesi için ayrı sistemlere ihtiyaç kalmıyor.

 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × three =