Mayıs 25, 2019

DUYAR, 27-28 EYLÜL TARİHLERİNDE İZMİR’DE YANGIN SEMİNERİNDE!

Duyar Vana, 27-28 Eylül tarihlerinde İzmir’de MMO ve İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir İtfaiyesi işbirliğiyle düzenlenecek olan “Yangın Semineri” etkinliğine katılım sağlayacak. Duyar, ziyaretçiler için kuracağı standı ile tüm yangın grubu ürünlerini sergileyecek. Seminer MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Seminerin birinci gününde yaşayan bir yapının yangın güvenliği nasıl sağlanır neler yapılması gerektiğiyle ilgili bilgilendirmeler yapılacak. İBB İzmir İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan Eğitim Daire Müdürlüğü deneyimli personelleri yapılarda yangından sorumlu olan personellerin eğitimleri ve sorumlulukları hakkında detaylı bilgileri verecekler. Ayrıca İBB İzmir İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından yapılarda yangından sorumlu personellerin eğitiminde kullanılmak üzere inşa ettiği tesisi “Yangın Evi”ni tanıtımı da gerçekleştirilecek. Aynı gün ikinci oturumda Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi yangın tesisatlarında yapılan ve yapılması zorunlu olan periyodik kontrollere dair deneyimlerini paylaşacaklar.

Seminerin ikinci gününde öncelikli olarak bir yapıda yangın senaryosu nasıl hazırlanır sorusuna cevap oluşturulacaktır. Ardından İzmir Belediyesi İmar Dairesi Başkanlığı ve Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi birlikte yangın projesi nasıl hazırlanır neler dikkat edilmesi gerekir konusuna odaklanacaklardır. Senaryo ve proje aşamasından sonra hazırlık ve imalat/montaj aşamasında hangi ekipmanın nerde kullanılması zorunludur konusu ele alınacaktır. Son olarak da bütün işlemleri tamamlanmış bir yangın tesisatı projesinde İtfaiye denetimleri nasıl yapılır nelere dikkat edilir konusunda İBB İzmir İtfaiyesi İtfaiye Denetleme ve Önleme Müdürlüğü tarafından sunum gerçekleştirilecektir.

Ads.

Benzer Haberler