Nisan 24, 2019

MEB İKLİMLENDİRME KONUSUNDA İŞBİRLİĞİNE GİDİYOR

MEB’in, Doğal Gaz Cihazları Sanayicileri ile İşadamları Derneği (DOSİDER)’yle yapmış olduğu protokol dahilinde, 30 ilde yer alan 30 tane mesleki ve teknik Anadolu lisesi içerisinde tesisat teknolojisi ve de iklimlendirme alanına ait durumdaki atölye ve laboratuvarlar kurulması sağlanacak

 

MEB’in, Doğal Gaz Cihazları Sanayicileri ile İşadamları Derneği (DOSİDER)’yle yapmış olduğu protokol dahilinde, 30 ilde yer alan 30 tane mesleki ve teknik Anadolu lisesi içerisinde tesisat teknolojisi ve de iklimlendirme alanına ait durumdaki atölye ve laboratuvarlar kurulması sağlanacak. Sektörle yapılacak olan işbirliği sayesinde ayrıca okulların bu alan içerisinden mezun olan öğrencilerin istihdam edilmeleri sağlanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), mesleki ile teknik eğitim alanı içerisinde sektörle iş birliği ağını genişletmekte. Bunun dahilinde, MEB Mesleki ile Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, Doğal Gaz Cihazlarının Sanayicileri ve İşadamları Derneği (DOSİDER) ile birlikte Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliğinin protokolünü imzaladı.

Protokol ise, MEB Mesleki ile Teknik Eğitim Genel Müdürü görevindeki Profesör Doktor Kemal Varın Numanoğlu ve de DOSİDER Başkanı görevindeki Ömer Cihad Vardan tarafından açık bir şekilde imzalandı. İmza törenine, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı görevinde bulunan Mahmut Özer ve de DOSİDER Yönetim Kurulunun üyeleri katılım gerçekleştirdi.

İş birliğinin protokolü dahilinde, 30 il içerisinde belirlenmiş olan 30 tane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi içerisinde ”tesisat teknolojisi ve iklimlendirme” alanlarına ait eğitim maksatlı atölye ve laboratuvarlar DOSİDER tarafından kurulumu sağlanacak ve bu okulların ”tesisat teknolojisi ve iklimlendirme” alanlarından mezun olan öğrencilerin istihdamları sağlanmış olacak.

Ads.

Benzer Haberler