Ode Yalıtım İkinci Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporunu Yayımladı

KSS Raporu’nu bir değere dönüştürmeyi hedefleyen ODE Yalıtım bu kapsamda, Türkiye’nin sosyo-ekonomik açıdan dezavantajlı bölgelerinde yaşayan ilköğretim çağı çocuklarına, okul içi ve dışı saatlerde eğitim desteği vermek amacıyla faaliyetlerini sürdüren Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile bir iş birliği gerçekleştirdi.

www.ode.com.tr adresinde yayımlanan rapor her görüntülendiğinde ODE Yalıtım, TEGV’e bağışta bulunarak daha çok sayıda çocuğun nitelikli eğitim desteği almasına katkı sağlayacak.

Erhan Özdemir: “Kurumsal Sosyal Sorumluluk konusunda öncü ve örnek şirket konumumuzu güçlendirmek istiyoruz”

Sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik kavramlarını kurum kültürüne yerleştirdiklerini ifade eden ODE Yalıtım Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Erhan Özdemir, “ODE olarak ekonomik büyümeyi sağlarken sosyal adaleti ve çevreyi korumayı da içine alan sürdürülebilir bir gelişme gözetiyoruz. Bunu yaparken de öncelikle sektörümüzde, sonrasında da ülkemizdeki iş dünyası genelinde sürdürülebilirlik ve kurumsal sosyal sorumluluk alanında öncü ve örnek şirketlerden biri olmayı hedefliyoruz. Tıpkı ilk raporda olduğu gibi yeni raporumuzda da bu alandaki çabalarımızı şeffaf bir şekilde ortaya koyduk. Sürdürülebilir ve iyi bir gelecek için 35 yıldır olduğu gibi bundan sonra da var gücümüzle çalışmaya ve sorumluluklarımızı yerine getirmeye devam edeceğiz. Bununla birlikte gelecek nesillerin eğitimine katkı sağlayan ve ülkemizin en değerli sivil toplum kuruluşlarından biri olan TEGV ile iş birliği yapmanın gururunu yaşıyoruz. Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için adım attığımız bu yolda bizlere destek olmak isteyen herkesi raporumuzu okumaya davet ediyorum. Kendileri adına TEGV’e (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) bağış yapmaktan mutluluk duyacağız” dedi.

Çevreci projelerin tercihi

ODE Yalıtım’ın kurumsal sosyal sorumluluk alanında son beş yılda gerçekleştirdiği çalışmalardan bazıları şu şekilde sıralanıyor:

  • ODE Yalıtım, üniversiteden otele, alışveriş merkezinden yaşam alanlarına kadar birçok çevreci projenin teknik yalıtım, ısı yalıtımı ve su yalıtımındaki çözüm ortağı oldu. Yürütülen Ar-Ge faaliyetleri neticesinde Türkiye’de ve dünyada Silver, Gold ve Platinum seviyesinde LEED Sertifikası alan inşaat projelerinde ODE ürünleri tercih edildi.
  • 2017 yılında faaliyete geçen Eskişehir fabrikası, çevreye duyarlı ve sürdürülebilir tasarımıyla tüm sektöre örnek oldu. Tesiste ısıtma, aydınlatma ve atık konusunda tüm tedbirler alındı. Gündüz aydınlatması, doğal aydınlatma malzemesi polikarbon ışıklıklarla sağlanan tesiste, otomatik duman damperleri, aynı zamanda doğal havalandırma da sağlıyor ve oluşabilecek kirli havayı filtre etmek üzere scrubberlar kullanılıyor. Ayrıca tesiste fotovoltaik enerji üretimi, LED aydınlatma armatürleri, sifonik sistem yağmur suyu deşarjı ve gri su tesisatları gibi çevre dostu uygulamalar da bulunuyor.
  • Paydaşlarına değer katmayan şirketler ayakta kalamaz’ ilkesini benimseyen ODE Yalıtım, bu bakış açısıyla 2018 yılında ‘Paydaş Paylaşım Platformu’nu kurarak tüm eğitim ve seminerlerini tek çatı altında topladı. Sektörde bir ilk olan platform, bu zamana kadar tüm bölgelerden toplamda 660 uygulamacıya, yüzlerce de sektör uzmanına ulaştı.
  • ODE Yalıtım 2019 yılında, TAİDER Aile İşletmeleri Derneği tarafından aile şirketlerinde sürdürülebilirlik bilincinin gelişmesini desteklemek amacıyla hayata geçirilen Kuzey Yıldızı: Aile Şirketlerinde Sürdürülebilirlik Büyük Ödülü’nü kazandı.

 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen − 9 =