Hoşgeldiniz  

GF Hakan Plastik Dünya Tesisat Günü’nü kutluyor

p> | 09 Mart 2018 | Havalandırma, Tüm Manşetler A- A+

11 Mart tarihi, 2010 yılından bu yana küresel olarak tesisatın önemine dikkat çekmek için Dünya Tesisat Günü olarak takvimlerde yer alıyor. GF Hakan Plastik de bu gün özelinde Dünya Tesisat Günü’nü kutluyor.

Dünya Tesisat Konseyi’nin tüm dünyada sektörün önemli rolünü ortaya koymak, yapılan çalışmaların geliştirilmesini teşvik etmek amacıyla tasarlandığı Dünya Tesisat Günü, 2010 yılından bu yana 11 Mart tarihinde kutlanıyor. Dünyada su kaynaklarının giderek azalması ve bu kaynakların verimli kullanılmasına duyulan ihtiyaç, suyun dağıtımı için yapılan çalışmaların önemini de artırıyor. Dünya Tesisat Günü için GF Hakan Plastik adına bir açıklama yapan Yurtiçi Satış Direktörü Murat Üçer de Dünya Tesisat Konseyi’nin bu girişiminin önemine dikkat çekerek şunları kaydetti:

“Tesisat, hijyen ve sağlık koşulların oluşturulması ve devam ettirilmesi konusunda son derece önemli; aynı zamanda insan ve çevre sağlığı arasındaki bağlantıyı sağlaması da. Sıhhi tesisat, yapı için gerekli olan suyun temini, depolanması, ısıtılması, yumuşatılması, basınçlandırılması ve dağıtımı, pis suyun atılması, atık suyun arıtılması, yağmur suyu tahliyesi, yangın söndürme, vb. konularını içeriyor.  Konu, suyun doğru yönetilmesi olduğu için ehliyetli kişiler tarafından yapılması önemli. Tesisat mühendisliğinin doğru yapılması, ürünlerin doğru seçilmesi ve çizilen projenin doğru uygulanması birbirini tamamlayan unsurlar.

Biz üreticiler, ürünlerimizi geliştirirken pek çok konuyu göz önünde bulunduruyoruz: hijyen, dayanıklılık, sessizlik, vb. Değişen ihtiyaçlar kendimizi yenilememizi, yeni ürünler sunmamızı gerektiriyor. Projelendirme aşamasında da sağlıklı ve uzun tesisat ömrü için uygun boru ve donatım malzemelerinin seçilmesi şart. Ürünlerin uygulaması ayrı bir uzmanlık alanı. Biz bu konuyu çok önemsiyoruz. Çünkü sunduğumuz ürünlerin performansı ve kalitesi, uygulamayı yapan tesisat ustalarının mahareti ile kendini gösterebiliyor. Bu nedenle tesisatla ile ilgili tüm gerçek kahramanların Dünya Sıhhi Tesisat Günü’nü kutluyoruz”.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

DOLAR 4,7114
EURO 5,4864
BIST 93.043,28
ALTIN 194,4939

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Abone Ol

© 2017-2018 THN Tüm Hakları Saklıdır .